STOWARZYSZENIE TRÓJWIEJSKA

BOŻY OBIAD W DĄBRÓWCE

dsc06408

W imieniu organizatorów: rodziny Bacławskich, społeczności parafii Dąbrówka, oraz swoim zapraszamy do wzięcia udziału w ważnym wydarzeniu jakim jest Boży Obiad, w dniu 17 marca 2018.


Boży Obiad – to całodobowe nabożeństwo w intencji wszystkich zmarłych spośród społeczności, a także wszystkich dusz czyśćcowych. W trakcie nabożeństwa śpiewane są, nieużywane już dzisiaj, barokowe pieśni nabożne, odmawiane są modlitwy za zmarłych, litanie, różaniec. Obecnie obserwujemy zanik tego zwyczaju na Kurpiach. Odprawiany jest już tylko w kilku wsiach i cieszy się już coraz mniejszym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Próbujemy odwrócić ten trend. Już drugi rok współpracujemy z mieszkańcami parafii Dąbrówka w przywracaniu Bożego Obiadu.
To właśnie w parafii Dąbrówka, we wsi Gąski, mieszka Czesław Bacławski. Przechował on w swojej pamięci olbrzymi repertuar pieśni i modlitw, a także to, jak Boży Obiad powinien przebiegać. Cała rodzina pana Czesława jest bardzo zaangażowana w organizację przedsięwzięcia. Jest więc tu wszystko, czego trzeba, aby Nabożeństwo mogło odbywać się tu cyklicznie.
Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Zgromadzeniu, pomoże w utwierdzeniu miejscowych inicjatorów wydarzenia w słuszności ich pomysłu.


Plan uroczystości (17 marca 2018):
1. Msza Św. w kościele w Dąbrówce – godz. 08:00
2. Zgromadzenie w szkole.


Uwaga! Przyjezdnych obowiązuje zgłoszenie na adres: stowarzyszenie@trojwiejska.pl
najpóźniej do 10.03.2018r., aby organizatorzy mogli odpowiednio przygotować salę i posiłki.
Wszystkich obowiązuje składka na wspólne posiłki w wysokości 30 zł.

Więcej informacji na stronie FB wydarzenia: Boży Obiad w Dąbrówce.

ZNAJDŹ NAS!