STOWARZYSZENIE TRÓJWIEJSKA

ETNO-DANCING W OLIWIE

14184417_941609295985634_6624489999795887744_n

Kapela Przewłockiego porwie Was do tańca już w najbliższą niedzielę, 11. września. Szykujcie buty i przybywajcie do Oliwy!

Na zakończenie Letniego Jarmarku Etnograficznego razem z Oddziałem Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku przeniesiemy się w świat polskich tańców i zabaw tradycyjnych, pochodzących z różnych regionów: Mazowsza, Wileńszczyzny,  Suwalszczyzny.Będzie można zedrzeć kozaki tańcząc kozaka, poznać transowe obroty oberkowe, czy wesołe polki z całej Polski. Potowarzyszą nam też ciekawe zwierzęta taneczne: mazurki, krzyżaki i przepiórki. Wszystko to przy śpiewie i muzyce na żywo oraz bieżącym instruktażu tanecznym.

 

Gdzie? Oddział Etnologii Muzeum Etnograficznego w Gdańsku,   Gdańsk, ul. Cystersów 19

Kiedy? 11 września, g.16-18

 

Szczegóły wydarzenia na FB: Etno-Dancing

 

 

 

KAPELA PRZEWŁOCKIEGO
Istnieje od 2011. roku. Gra polską muzykę tradycyjną, w takiej formie, w jakiej wykonuje się ją na wsi, czyli do zabawy. Melodie czerpie z bezpośredniego przekazu od wiejskich muzykantów oraz z nagrań archiwalnych, pochodzących z różnych regionów Polski, m. in. Mazowsza, Małopolski Północnej, Suwalszczyzny, czy Wileńszczyzny. Do repertuaru Kapeli wchodzą: mazurki, polki, chodzone, walczyki, a także różnego rodzaju zabawy oraz pieśni tradycyjne.

SKŁAD
Marek Przewłocki – skrzypce, cymbały,
Justyna Mazurkiewicz – bęben obręczowy, baraban, śpiew,
Joanna Gostkowska-Białek – basy, śpiew.

Kapela na Soundcloud.

ZNAJDŹ NAS!