STOWARZYSZENIE TRÓJWIEJSKA

GALERIA

  • 1-Trojwiejska
OSTATNI NIESZPÓR I MUZYKI W BANDYSIACH

2-3.06.2016 http://trojwiejska.pl/ostatni-nieszpor-i-muzyki-w-bandysiach/

WIRtuozi WYCIA

Pograjka z Kapelą Bornego. Gościnnie Kapela Przewłokiego, Ewa Grochowska i inni. 7.05.2016 Zdjęcia: Janek Zawadzki

ZAKORZEŃ SIĘ NA WIOSNĘ, CZYLI OSTATKI W PASZCZY LWA

Ostatkowa potańcówka w Paszczy Lwa - było tanecznie, muzycznie i rozśpiewano! Zdjęcia oczywiście autorstwa Janka Zawadzkiego

DŻEM-SESZYN W RENACIE

Przetwory z polskich tańców tradycyjnych, wedle receptury przygotowali świetni muzykanci! Wśród smakołyków pojawił się Żur z jajem, Konfitura z Róży i wiele innych pyszności... Serwowane przez Trójwiejską w Barze Bistro \"Renata\"... Udokumentował: Janek Zawadzki

POTACÓWKA W PASZCZY LWA

Początek sezonu obudził w nas odwagę i ... wkroczyliśmy w Paszczę Lwa... z podniesionym czołem, wierząc, że będzie dobrze! No i było! Może nie aż tak tłumnie, ale za to w jakiej atmosferze... (zdjęcia: Jan Zawadzki)

NOC MUZEÓW 2013 - WARSZTATY TANECZNE W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM W GDAŃSKU

18 maja 2013 miała miejsce ciesząca się coraz większą popularnością Noc Muzeów... w ramach tej imprezy Trójwiejska nauczała polskich tańców tradycyjnych w Muzeum Etnograficznym w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie. Prowadzenie: Małgosia Zamorska i Seweryn Huzarski. Do tańca przygrywała \"Kapela Na Chwilę\" w składzie: Kasia Huzarska (skrzypce, śpiew), Vincent Rosinach (skrzypce), Paweł Oleksiński (bębenek obręczowy). Było tłumnie i wesoło! Dziękujemy! (fot. Jan Zawadzki)

BLIŻEJ TRADYCJI - TRADYCJA OD KUCHNI

Potańcówka w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Bawiliśmy się starając poznać tradycję od kuchni oraz być bliżej tradycji:) do tańca przygrywali: Kapela Braci Zawiejoków, Kapela Przewłockiego, gościnnie: Kataszka, przyśpiewki: Ewa Grochowska. Było pięknie! (Zdjęcia: Kasia Huzarska, robione małpką)

WIEŚMOB

W sobotę, 6 kwietnia 2013, Trójwiejska ruszyła na podbój Galerii (Przymorze w Gdańsku oraz Batory w Gdyni). Ze śpiewem na ustach krzewiła polską kulturę tradycyjną z różnych zakątków naszego kraju. Było nawet zainteresowanie i były też brawa. A co najważniejsze - była dobra zabawa!!! ... Ofensywą dowodziły: Justyna Mazurkiewicz i Beata Szalkowska. Grupa uderzeniowa liczyła dwanaście osób. (foto: Kasia Huzarska)

OSTATKI NA GĘSTO

8 LUTEGO 2013 - Ostatkowa impreza w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku! Tuż przed Wielkim Postem do tańca przygrywali nam: Gęsty Kożuch Kurzu oraz Kapela Przewłockiego. Bawiliśmy się tłumnie, na potańcówkę przybyło ponad osiemdziesiąt osób!!! Dziękujemy!!! :) (foto: Jan Zawadzki)

POTAŃCÓWKA W IKM Z RULONEM I KAPELĄ PRZEWŁOCKIEGO

12 grudnia 2012r. \"Trójwiejska\" była współorganizatorem imprezy, która odbyła się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w ramach konferencji naukowej „Nowe drogi antropologii współczesności” organizowanej przez Zakład Antropologii Społecznej IFSiD UG i Instytut Kultury Miejskiej. Do tańca grali Poszukiwacze Zaginionego Rulonu oraz Kapela Przewłockiego.

TAŃCE W KOLE

16 listopada 2012. Potańcówka połączona z warsztatami tradycyjnych tańców polskich na Wydziale Etnologii UG w Gdańsku zorganizowana przez nas oraz Studenckie Koło Naukowe Etnologów tegoż wydziału. Zdjęcia: Kasia Huzarska

POTAŃCÓWKA W ZIELONYM SMOKU

31 lipca 2012. Potańcówka w \"Jadłodajni pod Zielonym Smokiem\". Zabawa będąca kontunuacją warsztatów polskich tańców tradycyjnych, odbywających się w ramach festiwalu \"Dźwięki Północy\" w Gdańsku. Zdjęcia: Kasia Huzarska

POGRAJKA W STRYCHU

AUDYCJE DLA DZIECI

Gdańsk, Kapela Przewłockiego

WARSZTATY W MUZEUM WSI BIAŁOSTOCKIEJ

Warsztaty w Muzeum Wsi Białostockiej, Kapela Przewłockiego

SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE

Spotkanie założycielskie ; Gdańsk 05.2012r.

WSZYSTKIE MAZURKI ŚWIATA 2011

Kapela Zółwiniacy i Kapela Przewłockiego jako wyróżnieni w konkursie Stara Tradycja na Festiwalu WMŚ 2011r.

TRÓJWIEJSKIE POTAŃCÓWKI W ATELIER

Trójwiejskie Potańcówki w Atelier, Sopot

FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM 2011

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą – najważniejsze, prestiżowe spotkanie śpiewaków i kapel ludowych w Polsce. Jego celem jest przegląd, popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. Członkowie naszego stowarzyszenia w 2011 r. wystąpili w kategorii \"folklor rekonstruowany\" i zostali laureatami głównych nagród .

Z KAPELĄ MAZOWIECKĄ NA FESTIWALU W KOWNIE, LITWA

Członkowie Stowarzyszenia wraz z Kapelą Mazowiecką na festiwalu Atataria Lamdziai w Kownie ,Litwa, 2011r.

\"ZAKOŃCZENIE LATA\" Z TRÓJWIEJSKĄ I KAPELĄ PRZEWŁOCKIEGO

Potańcówka wraz z mini-warsztatami dla dzieci zwieńczonymi konkursami tanecznymi przeprowadzona przez Kapelę Przewłockiego. Impreza odbyła się w ramach festynu „Zakończenie lata” zorganizowanego przez Radę Osiedla Brzeźno w Gdańsku dla mieszkańców dzielnicy.

ZNAJDZ NAS!