STOWARZYSZENIE TRÓJWIEJSKA

POTAŃCOWNIA

potancownia_sopot

Jak to się stało, że w Szwecji, Norwegii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, a nawet na Wyspach Zielonego Przylądka, Meksyku czy Brazylii tańczy się do melodii, których korzenie wywodzą się z Polski?

Co tak naprawdę wiemy o mazurku, oberku, wiwacie, czy kujawiaku?

Czy tańce oglądane przez nas w wykonaniu zespołów pieśni i tańca mają cokolwiek wspólnego z muzyką która zachwyciła Chopina?

Czy polska muzyka wiejska to rzeczywiście „wiocha”?

Jeśli interesuje Cię odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań, koniecznie dołącz do nas! W trakcie warsztatów polskich tańców tradycyjnych będziemy uczyć się tańców w stylu „in crudo”- będą to tańce służące do zabawy, nie przetworzone na potrzeby sceny. Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących.

Zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 18:30 Do pawilonu Muzeum Archeologicznego przy grodzisku w Sopocie Kamiennym Potoku (uL. Haffnera 63). 

Sugerujemy przyniesienie wygodnego obuwia, na płaskiej i w miarę twardej podeszwie.

Pierwsze zajęcia- 19.11.2012r. Wstęp wolny.

 JAK  DOTRZEĆ?

Aby dotrzeć do do Grodziska należy wysiąść na SKM Sopot Kamienny Potok i przejść na drugą stron ulicy. Następnie widoczną ulicą odchodzącą w kierunku morza (to właśnie ul. Haffnera) iść w dół. Jak zobaczycie rozwidlenie, na którym prawa nitka idzie bardziej prosto, a lewa nitka dalej w dół biegnie to wybieracie PRAWĄ nitkę. Po około 100-200 metrach widać nowy budynek sopockiego Grodziska oraz charakterystyczny płot z dużymi drewaninymi palami stylizowanymi na palisadę.

 

 

ZNAJDŹ NAS!