STOWARZYSZENIE TRÓJWIEJSKA

KIM JESTEŚMY

Dzieli nas wiele – praca, posiadanie czasu wolnego, statusy rodzinne… łączy jedno – pasja i umiłowanie tradycji polskiej: śpiewu, tańca, gry, obrzędów, tego co zanika i co pragniemy,  aby przetrwało. Przede wszystkim w nas.

 

LUDZIE

 

Seweryn Huzarski – prezes

 

człowiek „frakcji biologów” w Trójwiejskiej. Żyjący w karkołomnym rozkroku między Pomorzem (gdzie mieszka) a Warmią (gdzie pracuje jako obserwator ptaków). Gdyby miał trzecią nogę, pewnie postawiłby ją na Kurpiach, bo tam pieśni najpiękniejsze. Prywatnie wnuk,  syn, brat i mąż (ze stażem).

 

 


 

Justyna Mazurkiewicz – wiceprezes

 

z wykształcenia – logopeda, ochroniarz środowiska i biolog, w praktyce z tym ostatnim najbardziej łączy ją morsowanie w Bałtyku. W jednej połowie Gdańszczanka z pierwiastkiem grodzieńskim, w drugiej – Kociewianka. A wszystko w nawiasie Mazowieckim; zapewne przez nazwisko. Tańczy, śpiewa i gra nie tylko pod pseudonimem „Kapela Przewłockiego”. Para się robótkami słownymi i graficznymi komputerowo. Ponadto twórczo się wyżywa, gdy wyszywa.
 

 


 

Bogusława Jasek – sekretarz

 

zawodowo pani od szkła i komórek. Prywatnie właścicielka bursztynowego futrzaka, pudełka starych fotografii i kilku książek z baśniami. Lubi tańce wirowe, kajaki i fafernuchy. Pochodzi z pogranicza Kujaw i Ziemi Chełmińskiej. Zgodnie z rodzinną tradycją wyruszyła w daleką podróż, żeby odnaleźć swoje miejsce… i tak osiadła w Trójmieście.
 

 

 


 

Kasia Huzarska – skarbnik 

 

kobieta która żadnej pracy się nie boi. Z równie dobrym efektem upiecze chleb, uszyje plecak, naprawi kran czy przewiezie kozy autem osobowym. Zakorzeniona na Lubelszczyźnie, związana emocjonalnie z Kurpiami. Dyplomowany doktor od wody i piasku. Lata, śpiewa, gra, fotografuje…  słowem pełen serwis.


  

  

Joanna Gostkowska-Białek – członek zarządu

 

Kaszubka z dziada pradziada. Absolwentka Politechniki Gdańskiej, nieustanie poszukująca  sposobu, jak dobrze połączyć wykonywany zawód architekta z jej zainteresowaniami, które  od zawsze krążyły wokół muzyki tradycyjnej. Tancerka z bogatym doświadczeniem w dziedzinie tańca irlandzkiego. To właśnie poprzez taniec zainteresowała się i zajmuje tradycyjnym polskim tańcem i muzyką. Dużo śpiewa, występuje również jako muzykantka.  Absolwentka studiów licencjackich  Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Etnologia. 

 

Komisja rewizyjna – Jan Zawadzki, Katarzyna Dmoch, Małgorzata ZamorskaCzłonkowie założyciele: Kasia Huzarska, Seweryn Huzarski, Małgorzata Zamorska, Krzysztof Rębała, Joanna Gostkowska, Katarzyna Dmoch, Jan Zawadzki, Marek Przewłocki, Justyna Mazurkiewicz, Maciej Gorczyński, Beata Szalkowska, Anna Krawiec, Monika Gosiewska, Monika Zakrzewska, Kasia Rosinska.


N A S Z   S T A T U T  (P D F):

Statut Stowarzyszenia Trójwiejska

 

ZNAJDZ NAS!