STOWARZYSZENIE TRÓJWIEJSKA

ŚPIEWACZKI AKADEMII GŁOSÓW TRADYCJI NA GLOBALTICE !

Akademia - koncert Globaltica

Już 20.07 będzie można uslyszeć śpiewaczki Akademi Głosów Tradycji. Koncert „Niebo/Ziemia/Głos/Pieśń” odbędzie się w ramach gdyńskiego festiwalu Globaltica.

 

Niebo /Ziemia / Głos /Pieśń

Podczas Festiwalu Globaltica odbędzie się niezwykły koncert w wykonaniu śpiewaczek z Akademii Głosów Tradycji, podczas którego usłyszymy wiejskie pieśni tradycyjne, śpiewane przez kobiety od setek lat, przy różnych okazjach: podczas pracy, ważnych uroczystości rodzinnych i innych znaczących dla życia wsi wydarzeń.

 

Koncert odbędzie się w Gdyni 20 lipca o godzinie 18:00 w Starej Wozowni w Parku Kolibki (al. Zwycięstwa 291).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

Motywem przewodnim koncertu jest głos ludzki, który – w zależności od sytuacji, kontekstu i potrzeby – może stać się najbardziej skutecznym i wyrazistym środkiem komunikacji. W dawnych wspólnotach wiejskich tak postrzegano mowę i śpiew, a przede wszystkim same pieśni – jako narzędzia służące nie tylko codziennemu kontaktowaniu się ze sobą i wyrażaniu emocji. Widziano w nich przede wszystkim formę ekspresji, zawierającą w sobie zarówno elementy estetyczne, jak i głęboką wiarę, że głos ludzki ma niezwykłą moc, wpływa na rzeczywistość, zmienia ją i kształtuje, zarówno podczas obrzędu i modlitwy, jak i w czasie zabawy, usypiania dziecka i zwykłej rozmowy. Pieśni, które zaśpiewamy opowiadają o tym fragmencie naszego świata. Akademia Głosów Tradycji jest kontynuacją i rozwinięciem projektu śpiewaczego „Wiosenne Głosy Tradycji”, realizowanego w 2015 roku w Gdyni przez Stowarzyszenie Trójwiejska. Obecnie w ramach Akademii spotyka się regularnie grupa 14 kobiet, które mimo wielu różnic zawodowych i życiowych łączy jedno: radość ze śpiewu polskich pieśni tradycyjnych. Zajęcia prowadzi Ewa Grochowska – śpiewaczka, badaczka tradycji muzycznych polskiej wsi.

 

Akademia Głosów Tradycji jest kontynuacją i rozwinięciem projektu śpiewaczego „Wiosenne Głosy Tradycji”, realizowanego w 2015 roku w Gdyni przez Stowarzyszenie Trójwiejska. Obecnie w ramach Akademii spotyka się regularnie grupa 14 kobiet, które mimo wielu różnic zawodowych i życiowych łączy jedno: radość ze śpiewu polskich pieśni tradycyjnych. Zajęcia prowadzi Ewa Grochowska – śpiewaczka, badaczka tradycji muzycznych polskiej wsi.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdynia.

Koordynacja projektu: Olga Krasoń, Katarzyna Rosińska.

 

 

Więcej informacji na: www.trojwiejska.pl/agt/

www.facebook.com/akademiaglosowtradycji

Więcej o koncercie w szczegółach wydarzenia na FB.

Kontakt: glosytradycji@gmail.com

 

 

Wiecej informacji o Festiwalu Globaltica na stronie: globaltica.pl

 

 

Akademia - koncert Globaltica

ZNAJDŹ NAS!